środa, 16 października 2013

BATHROOM // MY VISION // BITWA O DOM

Łazienka miała być moim popisowym pomieszczeniem, czymś mocno nieszablonowym!

A z czym dokładnie przyszło się zmierzyć uczestnikom Bitwy o dom?
Otóż pomieszczenie jest malutkie, a sporo trzeba tam zmieścić...


Kiedyś natknęłam się na prezentację mieszkania Pauliny i Michała w "M jak mieszkanie (01.2013) i momentalnie zakochałam się w ich łazience, bezgranicznie... Tak jak Paulina kocham snowboard, jednak w łazience potrzebuję relaksu i ciepła po całodniowym śmiganiu po stoku... Kocham też kitesurfing, a z nim kojarzą mi się ciepłe egipskie plaże i właśnie ten klimat chciałabym przenieść do swojej łazienki. Zwróćcie uwagę na niesamowitą podłogę, genialny pomysł na zastąpienie nuuudnych pytek, FOTOTAPETA + ŻYWICA EPOKSYDOWA!


fot. archiwum Murator

Moja wymarzona łazienka to piasek na podłodze (fototapeta pokryta żywicą epokstydową) i drewno. Duża wanna na przeciwko której znalazłby się zabudowany kominek gazowy lub jakieś inne eko cudo, które nie produkuje dymu, a nad nim drewniana szafeczka do samego sufitu - na różne płyny, żele, mydełka, szamponiki, odżyweczki... wszak dwie babeczki tam będą urzędować :) Na szafeczce przywiesiłabym jeszcze z boku wieszaczki na ręczniki, a ścianę pokryłabym morską mozaiką, by trochę ożywić i pokolorować przestrzeń, nawiązać do morza i wody...Wracając jednak do dwóch babeczek, dużo dużych luster, by się przydało, Nadia już uwielbia się w nie wpatrywać i strach pomyśleć co będzie dalej :) Dlatego znalazłyby się na całej ścianie na przeciwko drzwi oraz nad umywalką i toaletą - to dodatkowo powiększyłoby maleńką łazienkę. Umywalka - szklana, nablatowa, na drewnianej szafce w której sprytnie ukryłabym pralkę, kosz na pranie i niezbyt często używane kosmetyki. Obok umywalki - toaleta, z drewnianą deską. Tak wyglądałaby moja wymarzona łazienka. Przepraszam, tak będzie wyglądała moja wymarzona łazienka!Czyż nie jest sielsko-anielsko, a przy tym z pomysłem? Moje marzenie!

9 komentarzy:

 1. WOW, naprawdę niesamowity pomysł! Szkoda, że odpadłaś...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł fajny, tylko nie dałabyś rady zamontować w tej ścianie kominka ( min przestrzeń to o ile pamiętam 18 cm - jesteś u sąsiada ;) ). Nie widzę też miejsca na pralkę, ale mniejsza o to, natomiast znając realia programu posadzka epoksydowa nie byłaby możliwa do wykonania. Ciekaw jestem jak wogóle to się sprawdza, bo epoksyd nie kocha wilgoci - odkleja się od wilgotnego podłoża, a w łazience o podmoknięcie wylewki łatwo.
  Pozdrawiam.
  P.S. Ja też miałem jeszcze dużo fajnych pomysłów, ale czas i dostępność mocno to ogranicza.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda to prawda... pomysł w konfrontacji z regułami programu mógłby przegrać, ale ja zawsze jestem optymistycznie nastawiona do życia, więc szaleję :) poza tym przyjdzie mi go kiedyś realizować już w normalnych warunkach, bez presji czasu i sponsorów :) Kominek nie koniecznie trzeba wpuszczać w ścianę, widziałam też takie, które po prostu się wiesza jak obraz... Pralka ma miejsce pod blatem z umywalką, a jeżeli chodzi o epoksyd to mieli go dla mnie ściągać do OBI :) Co do spraw technicznych to byłam w kontakcie z osobą, która orientuję się w temacie i przy zachowaniu określonych reguł technologicznych nic nie ma prawa podmoknąć :) Pozdrawiam Anonimowy Uczestniku Programu :)

   Usuń
  2. Nie chcę żebyś pomyślała, że się czepiam, ale niestety pralki nie da się schować pod blat z umywalką, choćby z powodu syfonu który musisz gdzieś mieć ( na papierze wszystko ładnie wygląda - w życiu troszkę gorzej ). Jeśli będziesz kiedyś wykonywać posadzkę epoksydową, zobaczysz, że nie takie to proste. Oczywiście życzę sukcesów, przy czym moje doświadczenia ( wykonawcze ) w tym zakresie podpowiadają mi, że zachowanie reguł technologicznych nie będzie łatwe, a wynik końcowy porównywalny z tym ze zdjęcia raczej wątpliwy ( podłoga na zdjęciu bardziej wygląda jak leżący panel ze szkła hartowanego a nie posadzka - chyba że akurat faktura piasku maskuje chropowatość epoksydu )
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Nie postrzegam tego jako "czepiania się", ale jako przyjemną dyskusję :) Powiem tak, dla chcącego nic trudnego, jakoś Angeli i Pawłowi się udało, pralka ma zazwyczaj 60cm, a blat na moim rysunku ok. 100cm, więc sądzę, że 40cm na syfon spokojnie wystarczy, mylę się? Jak będę sobie robić taką podłogę to nie będę jej wykonywać sama, zawołam do tego fachowca, który robi to profesjonalnie, nie przypadkowego speca... Co do tej ze zdjęcia to zapewniam, że jest to żywica, nie szkło, i nie piasek, ale śnieg ;) Nie wiem czy my w ogóle mówimy o tym samym tworzywie, z żywicy epoksydowej kiedyś były wykonywane posadzki w fabrykach, jest to jedno z najbardziej trwałych pokryć podłogi jakie może w ogóle być, odporne na wiele czynników mechanicznych i chemicznych...

   Usuń
  4. Pisząc o pralce pod blatem odniosłem się do Twojego rzutu. Oczywiście że 40 cm wystarczy na syfon, lecz weź pod uwagę że musi on być pod osią umywalki. Nawet jeśli przyjmiemy, że ją przesuniesz w stronę muszli koncertowej - idę o zakład, że nie zmieścisz tego na jednej ścianie z zabudową stelaża spłuczki. A&P mieli odbicie lustrzane Twojej łazienki i ich szafka stała prostopadle do narysowanej tutaj. Nie ważne zresztą pewnie w domu masz większą łazienkę itp itd. O posadzkach przemysłowych trochę wiem, o ich wadach też ( miałem wątpliwą przyjemność usuwania ich wiele razy ). Być może jest jakiś specjalny rodzaj żywic o bardzo niskiej lepkości ( samopoziomujący ) odpowiadający wyglądem tej ze zdjęcia, jednak zapewniam Cię, że szeroko stosowane w budownictwie posadzki przemysłowe, nakładane specjalnymi wałkami, wyglądem, a przede wszystkim strukturą odbiegają od Twojego zdjęcia, a my cały czas rozmawiamy o realiach programu ;). Napisz może jaki produkt chciało Ci sprowadzić OBI lub z jakiej firmy fachowiec doradzał...

   Usuń
  5. A i jeszcze jedno - konia z rzędem temu kto ułoży epoksyd na fototapetę ...

   Usuń
  6. Trochę jednak odbiegamy od realiów programu, bo mnie tam już dawno nie ma i nie udowodnię Ci, że zrealizowałabym plan, z mniejszymi lub większymi modyfikacjami... Widzę, że Cię nie przekonam, bo fachowiec wie swoje :) ale kiedyś zaproszę do swojej łazienki i pozwolę podziwiać na żywo :)

   a do poduszki polecam krótki artykulik
   http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/lekcja-stylu/modne-wnetrza-czy-podlogi-z-zywicy-do-wnetrz-mieszkalnych-dobry-pomysl,96_6424,miesiecznik-m-jak-mieszkanie.html

   Usuń

09 10