piątek, 11 października 2013

BATHROOM // KITCHEN // FLOOR // MINIMALISM // KARL LEMPEREUR

"Aktualnie" moi koledzy i koleżanki z programu "Bitwa o dom" urządzają łazienkę i chyba dlatego tak często to pomieszczenie wpada mi w oko... To co widzicie poniżej to dla mnie istny majstersztyk! To część mieszkania typu open space (40m2) zaprojektowany przez KARL LEMPEREUR, którzy w widoczny sposób oddzielili strefę "mokrą" i "suchą". Drewniany parkiet i płytki ułożone w ten sam sposób (wzór herringbone) tworzą delikatne przejście pomiędzy kabiną prysznicową i umywalką, a garderobą. Pomysł ten można zastosować również w salonie z aneksem kuchennym. Przepiękne rozwiązanie, które jest alternatywą dla  strasznych listewek stosowanych przy przejściu materiałów, brrr. W moim mieszkaniu znajdzie on swoje miejsce na 100%, nawet jasne drewno na podłodze zaczęło mi się podobać... Do tego wielki drewniany stół - I love it!


foto. pinterest.com / kalblempereur.com

6 komentarzy:

 1. Faktycznie ciekawe rozwiązanie. Chociaż nie powala mnie na kolana, to jednak jest to jakaś sensowna alternatywa dla listewki :) Niezłe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie natomiast rozłożyło na łopatki, niby nic, a serce zaczyna bić mocniej ;) To już chyba choroba - wnętrzofilia? :)

   Usuń
 2. już sama obecność drewnianego parkietu w łazience to dość oryginalne rozwiązanie. ale trzeba przyznać- całkiem ładne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...co więcej zupełnie niegroźne w wypadku open space, nie ma wilgoci - nic nie trzeba dodatkowo konserwować, a drewno ociepla wnętrze i tworzy taki sielski klimat :)

   Usuń
 3. Widziałam już to rozwiązanie i również jestem zachwycona. Ktoś powie - nic takiego, ale z drugiej strony własnie takie z pozoru banalne rozwiązania są najlepsze! I do tego jeszcze to kolory!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak to mawiają: Diabeł tkwi w szczególe... a moje serce najbardziej się cieszy, gdy widzę właśnie takie błahostki, dopracowane w 100%

   Usuń

09 10